Policja w Czarnogórze zatrzymała mężczyznę podejrzanego o walkę w ISIS

Policja w Czarnogórze poinformowała w sobotę, że zatrzymała obywatela tego kraju, który prawdopodobnie walczył w szeregach dżihadystycznej organizacji zbrojnej tzw. Państwo Islamskie (ISIS) w Syrii.

Mężczyznę zatrzymano w czwartek na lotnisku w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, gdy wrócił do kraju.

Według policji podejrzany wyjechał z Czarnogóry przed ponad rokiem. Najpierw udał się do Turcji, a później do Syrii, gdzie przyłączył się do ISIS.

Jest to pierwsze takie aresztowanie w Czarnogórze, od kiedy w zeszłym roku kraj ten uchwalił przepisy zakazujące jego obywatelom brania udziału w zagranicznych konfliktach. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Ocenia się, że kilkadziesiąt osób z krajów bałkańskich walczy w szeregach tzw. Państwa Islamskiego w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl