fot. TV Trwam News

Policja apeluje o ostrożność na drogach

W związku ze świętami Wielkiej Nocy i wzmożonym ruchem na drogach policjanci apelują o ostrożność. Przed podróżą należy sprawdzić stan techniczny samochodu, a za kierownicę siadać wypoczętym i trzeźwym. W okresie świąt należy spodziewać się większej ilości patroli i kontroli drogowych.

Łącznie nad bezpieczeństwem Polaków udających się na święta będzie czuwać ok. 10 tysięcy funkcjonariuszy, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i prędkość, z jaką się poruszają.

Podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej w Toruniu, podkreśliła, że niezwykle ważne jest zachowanie rozwagi na drodze.

Apel do kierowców: zawsze wolniej i ostrożniej. Starajmy się, nawet stojąc w korku, nie zbliżać zanadto do pojazdu, który nas poprzedza. Często bywa, że nie zdążamy wyhamować albo ktoś uderzy w nas, a my w kolejny pojazd. Starajmy się wyjechać wcześniej, bo bez wątpienia, jeżeli wiemy, że gdzieś ten czas utraciliśmy, to staramy się go nadrabiać. Trasa nie zawsze będzie nam sprzyjać, bo na święta wybiera się wiele osób. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze – wskazała podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Według danych policji, w ubiegłym roku w okresie świąt Wielkiej Nocy na polskich drogach doszło do ponad 300 wypadków. W ich wyniku zginęło 29 osób, a 343 zostały ranne.

RIRM/TV Trwam News

drukuj