fot. pixabay

Polfa-Tarchomin wysłała do Włoch 21 tys. litrów płynu do dezynfekcji

Spółka Skarbu Państwa Polfa-Tarchomin w ramach pomocy w walce z koronawirusem przekazała Włochom 21 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

We wtorek z Warszawy wyruszyła ciężarówka z produktami biobójczymi, które trafią do Lombardii. Płyn ma być przekazany szpitalom i osobom walczącym z koronawirusem.

W wydarzeniu przekazania płynu do dezynfekcji uczestniczył m.in. wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki oraz ambasador Włoch w Polsce.

Wiceszef resortu podkreśla, że spółki Skarbu Państwa włączają się w walkę z koronawirusem zarówno w kraju, jak i zagranicą.

– W czasie niespotykanego problemu, jakim jest epidemia koronawirusa, spółki Skarbu Państwa, jak Polfa-Tarchomin, zdają egzamin społecznej odpowiedzialności. Pokazujemy, że potrafimy nie tylko walczyć z wirusem w Polsce, ale też dzielimy się z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Włosi są w bardzo trudnej sytuacji. Każda pomoc jest tam na wagę złota. Dlatego tak ważny jest dar Polfy-Tarchomin w postaci ciężarówki z 21 tys. litrów płynu do dezynfekcji – mówi minister Maciej Małecki.

We Włoszech spada liczba ofiar koronawirusa, jednak jest ona w dalszym ciągu wysoka. Obrona Cywilna poinformowała, że w ciągu doby zmarło 636 osób. Od lutego zanotowano ponad 16,5 tys. zgonów. Potwierdzono 132 tysiące przypadków koronawirusa w całym kraju. Dobrą informacją jest to, że wyleczonych zostało blisko 23 tys. chorych.

RIRM

drukuj