fot. pixabay.com

Polepszenie warunków w schroniskach dla zwierząt

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dobiegły końca prace nad rozporządzeniem, które ma polepszyć warunki w schroniskach dla zwierząt.

W Polsce znajduje się nieco ponad 200 schronisk dla zwierząt. Do takich miejsc trafiają bezpańskie zwierzęta, a rolą osób tam pracujących jest opieka nad nimi. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończyły się prace nad rozporządzeniem wprowadzającym nowe wymogi, które będą musiały spełnić schroniska – poinformował wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk.

– To są wymagania dotyczące odległości, powierzchni kojców, bezpiecznego przechowywania karmy dla zwierząt – mówił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Jednocześnie, oprócz wymagań technicznych, rozporządzenie określa nowe zasady dla pracowników. W myśl nowych przepisów w schroniskach będzie obowiązywał całodobowy dyżur, a pracownicy będą musieli posiadać odpowiednie kwalifikacje.

– Aby w schronisku była zatrudniona przynajmniej jedna osoba posiadająca stosowne wykształcenie, jakim jest wyksztalcenie kierunkowe: zootechnika czy weterynaria – wskazał szef resortu rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że decyzja o wprowadzeniu zmian została podjęta po licznych kontrolach Inspekcji Weterynaryjnej w polskich schroniskach. Nowe przepisy zaczną obowiązywać w przyszłym roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl