PAP/Tytus Żmijewski

Polacy wstępują w szeregi armii

Kolejni ochotnicy wstępują w szeregi Wojska Polskiego. W kilku miejscowościach w Polsce około pięć tysięcy osób składa dziś przysięgę w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

Od rana uroczystości związane z przysięgą wojskową odbywają się w Miechowie, Żurominie oraz Fredropolu.

Szef MON, minister Mariusz Błaszczak, w liście skierowanym do uczestników wydarzenia w Miechowie pogratulował terytorialsom i podkreślił ich rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa Polakom. List odczytał minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

– Wierzę, że okażecie się godni tego zaszczytu, podobnie jak zaufania, którym całe Wojsko Polskie cieszy się w naszym społeczeństwie. Jesteście żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, które w praktyce, w działaniu potwierdzają swoją wartość. W czasach gdy za naszymi wschodnimi granicami trwa agresja Rosji na Ukrainę, terytorialsi z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani – wskazał minister Mariusz Błaszczak w liście odczytanym przez szefa resortu infrastruktury.

Z kolei na Polach Grunwaldu – z udziałem szefa MON – przysięgę do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyło tysiąc ochotników.

Kierownictwo resortu obrony zdecydowało o zwiększeniu tegorocznego limitu przyjęć do rocznej służby – z 25 tys. do 33 tysięcy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl