„Pola Chwały” w Niepołomicach

W podkrakowskich Niepołomicach w miniony weekend odbyła się jedna z największych imprez historycznych. „Pola Chwały” – bo tak brzmi nazwa tej imprezy, przyciągnęły rzesze miłośników historii z całej Polski. Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pan Jacek wraz z rodziną przyjeżdża do Niepołomic co roku i tak już od kilku lat.

– Jest to ciekawe, fajne obcowanie z historią. Głównie przyjeżdżam ze względu na synów, aby pokazać im jak to wyglądało, że pewne rzeczy są nieprzemijalne i bardzo ważne. Jeśli zgubimy to gdzieś po drodze, to co po nas? – mówił Jacek Czapla.

Juliusz, syn pana Jacka przebrał się w tym roku za Powstańca Warszawskiego.

Takich ubiorów, różnobarwnych mundurów żołnierzy z różnych epok i krajów począwszy od rzymskich legionistów i zbroi rycerskich można było na ulicach miasta podziwiać w nieskończoność.

Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był obóz wojskowy, rekonstrukcja bitew czy bal kostiumowy. Na najmłodszych też czekało wiele atrakcji. Był Kącik Pazia, Szkoła Rycerska czy Szkoła Dam Dworu. Pan Andrzej Sokal przewodniczący Grupy Rekonstrukcji Historycznej, przyjechał z Biłgoraju. Jak mówi oddziału partyzanckiego na takiej imprezie nie mogło zabraknąć.

– Świetna impreza, dużo można zobaczyć, dużo można się dowiedzieć, nie tylko z przekroju naszej grupy, naszego wycinka wojny. Można poszerzyć horyzonty naszej historycznej wiedzy – powiedział Andrzej Sokal, przewodniczący Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Biłgoraja.

Organizatorzy imprezy już zapraszają za rok w ostatni weekend września,. Będzie to już 10 edycja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl