Pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego w Sopocie

Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie zostanie dziś pochowany zmarły w wielkanocny poniedziałek ksiądz Jan Kaczkowski, jeden z założycieli, a potem dyrektor puckiego hospicjum. Duchowny przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Uroczystości pogrzebowe ks. Jana Kaczkowskiego rozpoczęły się w Pucku o godz. 8.00, kiedy nastąpiło wprowadzenie trumny do kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. pożegnalna rozpocznie się o godz. 8.30. Tuż po niej trumna z ciałem duchownego zostanie przewieziona do Sopotu.

W południe w Parafii Garnizonowej pw. św. Jerzego w Sopocie rozpocznie się kolejna część ceremonii pogrzebowej. Jak poinformowała Magdalena Jachim z sopockiego magistratu, uroczystość w kościele będzie miała charakter rodzinny i nie będzie dostępna dla mediów (jedynie na placu przed świątynią zostanie wydzielone miejsce dla przedstawicieli mediów). Podobny – rodzinny – charakter ma mieć także pogrzeb, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie. „Rodzina prosi o uszanowanie prywatności” – poinformowała Jachim dodając, że życzeniem rodziny jest także, by zamiast kwiatów złożyć datki na rzecz puckiego hospicjum.

Ks. Jan Kaczkowski zmarł w poniedziałek w wieku 38 lat. Cierpiał na glejaka (nowotwór ośrodka układu nerwowego), którego wykryto u niego w czerwcu 2012 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl