fot. PAP

Podwyżki świadczeń zdrowotnych

Od przyszłego rok ma nastąpić zwiększenie wyceny procedur pediatrycznych – informuje rząd. Poseł Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia alarmuje, że „to zagrywka, która ma znamiona tego, w czym PO jest dobra, czyli marketingu politycznego i pijaru”.

Dziś w tej sprawie odbędzie się spotkanie prezes NFZ Agnieszki Pachciarz z dyrektorami Instytutów pediatrycznych, w  których leczeni są najmłodsi pacjenci.

I choć dobrze, że dochodzi do spotkania, to niestety w tak krótkim czasie nie uda się wynegocjować tak istotnych kwestii – zwraca uwagę poseł Bolesław Piecha.

Tymczasem obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz gwarantowała już wcześniej, że będzie rzetelnie wyceniać świadczenia zdrowotne.

– Nie bardzo wiem, jak w tak krótkim czasie będzie można wynegocjować coś, czego nie udało się zrobić koalicji rządowej przez 5 lat, pomimo iż od początku ani ówczesna minister pani Kopacz mówiła, że to ona będzie rzetelnie wyceniać świadczenia zdrowotne. Trzeba powiedzieć więcej. Przejęła bardzo ogromny materiał wypracowany przez zespół, który powołaliśmy w ministerstwie zdrowia, przy udziale śp. prof. Religi. Część procedur medycznych, w tym pediatrycznych była wyceniona w cenach 2006/2007. Wtedy minister Kopacz wyrzuciła całą wycenę do kosza – powiedział Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.

Zapowiada się kolejna dziwna manifestacja propagandowa – dodaje były wiceminister zdrowia.

– Kontrakt powinien być podpisany w grudniu, po to aby wejść w życie w styczniu. Zapowiada się kolejna dziwna manifestacja propagandowa. Nie da się w ciągu jednego dnia w rzetelny sposób, wycenić świadczeń zdrowotnych. To nieporozumienie. Gratuluję inicjatywy oraz refleksu, że po 5 latach, ktoś się zorientował, że procedury leczenia chorych dzieci są źle wycenione. Wydaje mi się, iż jest to zagrywka, która ma znamiona tego, w czym platforma jest naprawdę dobra, czyli marketingu politycznego i pijaru – dodał poseł Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.

 

Wypowiedź posła Bolesława Piechy


Pobierz Pobierz

                                                                                                   RIRM

drukuj