fot. Podlaski OSG/https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/9319,Kokaina-ukryta-w-samochodzie.html

Podlaskie: Straż Graniczna udaremniła przemyt kokainy o wartości ponad 1 mln zł

Przemyt blisko 3,5 kg kokainy udaremnili w Suwałkach funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej. Wartość narkotyków oceniono na ponad 1 mln zł, były ukryte w skrytce w aucie osobowym.

W sprawie zatrzymano też przewożącego narkotyki, 40-letniego obywatela Litwy – poinformowała we wtorek rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jak podała, funkcjonariusze pełniący służbę w Suwałkach skontrolowali osobowego citroena.

„Podczas przeprowadzanych czynności w pojeździe ujawniono dwa pakunki z białą substancją w postaci proszku. Użyty narkotester wykazał, że jest to kokaina. Pojazd skierowano do szczegółowej kontroli, w trakcie której ujawniono skrytkę konstrukcyjną, a w niej ukryte narkotyki” – poinformowała.

Przewożący narkotyki został zatrzymany i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl