fot. KAS

Podlaskie: Służby skarbowe kontrolują działalność brytyjskiej firmy, która nie płaci VAT

Służby skarbowe wszczęły kontrolę działalności jednej z firm brytyjskich, zajmującej się m.in. wysyłkową sprzedażą elektroniki na terenie Polski. W związku z podejrzeniami oszustw podatkowych na wielką skalę, na jej rachunkach zablokowano ponad 500 tys. zł.

Proceder unikania płacenia podatku VAT przez jedną z brytyjskich firm działających w Polsce, wykryli analitycy z podlaskiej KAS i resortu finansów.

„Spółka nie zarejestrowała się jako podatnik podatku od towarów i usług i nie składała deklaracji oraz plików JPK_VAT (jednolity plik kontrolny) w żadnym z polskich urzędów skarbowych. Firma nie zarejestrowała się także dla potrzeb VAT na terytorium Wielkiej Brytanii i nie posiada tam aktywnego numeru VAT” – poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Na rachunkach bankowych firmy zablokowano ponad 500 tys. zł, co ma związek z podejrzeniem narażenia Skarbu Państwa na stratę blisko 4 mln zł należnych podatków oraz wykorzystania sektora finansowego do oszustw podatkowych. Wobec spółki wszczęta została kontrola celno-skarbowa.

„Sprawa jest rozwojowa” – dodał st. asp. Maciej Czarnecki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl