fot. twitter.com

Podkarpackie: w sobotę ruszy szkolenie w ramach akcji „Ferie z WOT”

W najbliższą sobotę rozpocznie się 16-dniowe szkolenie dla ochotników, którzy chcą wstąpić w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Ferie z WOT” – poinformował rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura.

Dodał, że jest to druga edycja projektu „Ferie z WOT”.

„Początek stycznia br. to okres przerwy w nauce na Podkarpaciu, rozpoczynają się bowiem ferie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i studentów postanowiliśmy zorganizować specjalną edycję szesnastodniowego szkolenia podstawowego, dla tej grupy młodych ludzi” – podkreślił kpt. Witold Sura.

Rzecznik zaznaczył, że dopasowanie terminu szkolenia do przerwy w nauce nie zmienia systemu przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej.

„Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas ferii zimowych. To jednak dopiero początek ich drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok)” – przypomniał kpt. Witold Sura.

W czasie trzech lat żołnierze OT ćwiczą w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w weekendy. W każdym roku żołnierz OT uczestniczy również w czternastodniowym szkoleniu zintegrowanym, prowadzonym najczęściej na poligonie.

Rzecznik podkarpackiej brygady powiedział, że kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi Terytorialsów powinni zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień lub złożyć wniosek o powołanie elektronicznie przez platformę ePUAP.

Szkolenie w ramach projektu „Ferie z WOT” rozpocznie się w sobotę, a zakończy 26 stycznia bieżącego roku uroczystą przysięgą wojskową.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Liczy ponad 3,5 tys. żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl