Podkarpackie: Pożar w fabryce produkującej płyty drewnopochodne

20 strażaków bierze udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w środę przed południem w jednym z zakładów w Mielcu (woj. podkarpackie). W fabryce produkowane są m.in. płyty wiórowe i drewnopochodne. W pożarze nikt nie ucierpiał. Obecnie trwa dogaszanie pożaru.

Jak poinformował PAP rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, najprawdopodobniej doszło do wybuchu trocin i pyłu drzewnego w jednym z silosów na terenie zakładu. „Ogniem zajął się dach silosu. Na szczęście zadziałała instalacja przeciwpożarowa, co ułatwiło opanowanie pożaru” – dodał.

W akcji udział bierze osiem zastępów PSP, czyli 20 strażaków. W pożarze nikt nie ucierpiał. Jak zaznaczył Betleja, trwa jeszcze dogaszanie pożaru i szukanie ewentualnych zarzewi ognia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl