fot. twitter.com

Podkarpackie: Na przejściu w Budomierzu udaremniono przemyt papierosów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym z Ukrainą w Budomierzu (Podkarpackie) udaremnili przemyt prawie 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – poinformowała PAP we wtorek rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Dodała, że kontrabandę o rynkowej wartości 150 tys. zł mundurowi znaleźli w samochodzie, którym podróżował obywatel Ukrainy.

Na przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania w skrytkach pojazdu znaleźli znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy – łącznie niemal 11 tys. paczek.

„Wobec 25-letniego kierowcy wszczęta została sprawa karna skarbowa i zarekwirowane zostały papierosy. Przemytnik musi liczyć się z karą wysokiej grzywny oraz utratą samochodu przystosowanego do przemytu” – zaznaczyła rzecznik.

Przechwycony towar był prawdopodobnie przeznaczony do sprzedaży w Niemczech.

Tylko w czerwcu br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 1 mln papierosów, niemal 600 litrów alkoholu i ponad 1925 litrów paliwa. Wszczętych zostało 154 postępowań w sprawach karnych skarbowych, funkcjonariusze nałożyli również 700 mandatów na łączną kwotę ponad 337 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl