fot. wikipedia.org

Podkarpackie: Funkcjonariusze KAS skonfiskowali nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz policji zarekwirowali 23 nielegalne urządzenia do gier hazardowych – poinformowała PAP rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Urządzenia zostały zarekwirowane w czasie kontroli trzech lokali w Dębicy.

,,W pierwszym z lokali funkcjonariusze zabezpieczyli 6 działających automatów hazardowych i kolejnych 9 urządzeń podczas przeszukania zaplecza. W kolejnym salonie funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier, a w ostatnim z kontrolowanych obiektów 3 automaty” – dodała rzecznik.

Edyta Chabowska podkreśliła, że automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom, zostały zajęte do dalszych postępowań. Zaznaczyła, że oprócz sankcji karnych osoby urządzające nielegalne gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Rzecznik przypomniała, że zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali w sumie 550 urządzeń do gier, działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Wszczęli też 247 postępowań karnych i 850 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły prawie 9,5 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj