fot. twitter.com

Maszewo Duże: CBŚP zlikwidowało fabrykę do produkcji nielegalnych papierosów

Profesjonalną fabrykę do produkcji nielegalnych papierosów zlikwidowali policjanci z CBŚP w miejscowości Maszewo Duże w okolicach Płocka. Na miejscu zabezpieczono blisko 2 mln ton papierosów i ponad 3,5 tony krajanki tytoniowej. Śledczy zatrzymali czterech mężczyzn; Polaka i trzech obywateli Ukrainy.

Produkcja papierosów przynosiła ogromne zyski. Schemat był bardzo prosty: w Maszewie Dużym odbywała się produkcja papierosów, które dla niepoznaki trafiały do kolejnego miejsca, gdzie dopiero były sortowane i konfekcjonowane. Szyki gangu popsuli śledczy z kolegami ze skarbówki. Jak mówi Piotr Walczak, wiceminister finansów, to duży sukces w walce z szarą strefą w naszym kraju.

– Zatrzymano 4 osoby oraz zabezpieczono prawie 2 miliony nielegalnie wyprodukowanych papierosów i ponad 3,5 tony surowca do ich produkcji. Zwracam uwagę, że wartość tych produktów to ponad 5 mln zł – informuje Piotr Walczak.

Nielegalna fabryka miała duże zdolności produkcyjne. Gdyby nie została zamknięta, straty Skarbu Państwa mogłyby być jeszcze większe. Wiceminister finansów wskazuje, że pierwszy raz od wielu lat spada udział szarej strefy w polskiej gospodarce.

– Uszczelnienie granicy przyniosło efekt. Po prostu w Polsce jest mniej nielegalnych papierosów, a dzięki temu to nie jest tylko uszczuplenie budżetu państwa, ale to jest również niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia – mówi Piotr Walczak.

Z ustaleń śledczych wynika, że w fabryce do chwili jej zlikwidowania można było wyprodukować około 25 milionów sztuk papierosów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj