fot. https://twitter.com/PolskaPolicja

Podkarpackie: 17-latek za oszustwo przy zakupie kanapki może trafić do więzienia

Nawet 8 lat więzienia może grozić 17-latkowi, który w jednym z mieleckich sklepów nakleił na kanapkę z bagietki naklejkę „-50%” zapłacił za nią o ponad 5 zł mniej, niż powinien. Policja przypomina, że przy przestępstwie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartość przedmiotu nie ma znaczenia.

Jak poinformowała p.o. oficera prasowego mieleckiej policji, mł. asp. Bernadetta Krawczyk, do oszustwa doszło w poniedziałek w jednym ze sklepów w Mielcu. Ajent sklepu zadzwonił na policję i poprosił o jej interwencję, bo jeden z klientów nakleił metkę „-50%” na produkt niepodlegający przecenie.

„17-letni mieszkaniec gminy Mielec podczas zakupów nakleił na kanapkę z bagietką o wartości 10.99 zł, naklejkę >>-50%<<, tym samym narażając sklep na stratę 5,49 złotych. Po zakupie klient opuścił sklep, jednak szybko został ujęty przez sprzedawcę i poproszony o uregulowanie różnicy w cenie, czego nie chciał uczynić” – relacjonowała mł. asp. Bernadetta Krawczyk.

Dodała, że gdy młodzieniec próbował uciec, między mężczyznami wywiązała się szarpanina.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 17-latka i zawieźli na komendę. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

„Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo może grozić do 8 lat więzienia. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna opuścił komendę” – dodała funkcjonariuszka.

Policja ostrzegła, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie, w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, zakwalifikowane jest przez polskie prawo jako przestępstwo.

„Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, dla zaistnienia tego przestępstwa, wartość przedmiotu nie ma znaczenia” – przypomniała policja.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl