fot. https://twitter.com/Campus_Polska

Pod koniec sierpnia w Olsztynie ruszy druga edycja Campusu Polska Przyszłości

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie organizowane przez Rafała Trzaskowskiego i jego najbliższe otoczenie. Ubiegłoroczna edycja wywołała wiele kontrowersji.

Campus Polska Przyszłości to seria spotkań z politykami Platformy Obywatelskiej i jej sympatykami. Wydarzenie potrwa tydzień, od 26 sierpnia do 1 września. Tegoroczna druga edycja odbędzie się, jak poprzednio, w Olsztynie.

– To jest właśnie czas, żeby myśleć o przyszłości, aby nie gubić żadnego z priorytetów, który ważny jest dla młodego pokolenia, żeby mówić o zmianach klimatu, prawach kobiet, prawach mniejszości, ażeby zastanawiać się nad wszystkimi wyzwaniami, które niesie przyszłość – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO.

Ubiegłoroczny Campus Polska Przyszłości wywołał spore emocje. Obnażył on cele programowe Platformy.

– W Polsce powinno być 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców, a jest prawie tysiąc. Bez ludzi, bez sprzętu i jak tak będzie dalej, to nic z tego nie będzie – zaznaczył Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP.

Przewodniczący PO, Donald Tusk, planował także rewolucję obyczajową.

Jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po następnych wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie – podkreślał Donald Tusk, przewodniczący PO.

Z koeli poseł Sławomir Nitras zaatakował katolików.

Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli coś się zmieni – przekonywał Sławomir Nitras, poseł PO.

Natomiast była minister w rządzie Donalda Tuska wprost wskazała, w jaki sposób Polska powinna być nadzorowana przez Unię Europejską.

 – Unia nie ma teraz wyjścia, Unia musi, logicznie patrząc, albo nałożyć dzienne kary finansowe, albo wstrzymywać finansowanie – zauważyła Elżbieta Bieńkowska, była minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL.

Tego typu ideom trzeba mówić stanowcze nie – zaznaczył Jan Klawiter, były poseł PiS i działacz Akcji katolickiej w Gdańsku.

– Idee, które tam znajdują poklask, w których mówi się o obrąbywaniu praw katolików i tak dalej, są absolutnie niezgodne z przepisami prawa naszego, już nie mówiąc o sprawach moralnych – podkreślił Jan Klawiter.

Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego to nie jedyna inicjatywa skierowana do młodych wyborców. Platforma Obywatelska organizuje „Campus Tuska”. Nad projektem ma czuwać osobiście Radosław Sikorski. Spekuluje się, że może to być konkurencja dla imprezy Rafała Trzaskowskiego.

– Nie ma żadnej konkurencji. To jest absolutnie współpraca i projekt komplementarny, bo tu chodzi o cykliczne szkolenia, które będą się odbywały permanentnie wśród młodych ludzi, członków, sympatyków PO w terenie. To jest bardzo dobre uzupełnienie inicjatyw – mówi Robert Kropiwnicki, poseł KO.

Campus Polska to odpowiedź na to, co dziś dzieje się w PO.

– Zaplecze Rafała Trzaskowskiego jest skutecznie odsuwane przez ludzi Donalda Tuska. Rafał Trzaskowski nie ma tak dużo do powiedzenia, jakby chciał. Powrót Donalda Tuska uniemożliwia mu rozwinięcie skrzydeł, tak jak by sobie tego życzył – podsumował Paweł Lisiecki, poseł PiS.

Partnerem inicjatywy Rafała Trzaskowskiego, Campusu Polska Przyszłości, są zagraniczne organizacje, m.in. Fundacja Konrada Adenauera, która należy do niemieckiej partii CDU.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl