Plecaki pełne radości

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka, poznańscy seniorzy i uczniowie klasy krawieckiej w Poznaniu stworzyli dla dzieci z Ukrainy kolorowe plecaki. Wszystkie wypełnione zostały zabawkami edukacyjnymi i grami. Akcja została zorganizowana przez Caritas Poznań.

Kolorowe plecaki uszyli uczniowie klasy krawieckiej Zespołu Szkół Odzieżowych imienia Władysława Reymonta w Poznaniu. Poznańscy seniorzy zadbali zaś o to, aby plecaki zostały wypełnione zabawkami.

– Apelowaliśmy do wszystkich: do seniorów, do seniorek, ale też do wszystkich, którzy chcieli włączyć się w tę akcję, aby przynosili do nas gry i zabawki edukacyjne. Trafiły do nas przeróżne rzeczy: skakanki, gumy do skakania, kolorowanki, piłki plażowe, paletki do badmintona – mówi Aleksandra Gracjasz, z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Takich plecaków udało się zebrać ponad 30.

Seniorzy z wielką radością zaangażowali się w tworzenie projektu. Zarówno przekazując zbiórkę, przekazując dary. Ale jednocześnie tworząc wspólnie z młodzieżą, ze szkołą krawiecką w Poznaniu, tworząc same plecaczki – Wojciech Bauer, z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Dary w Dzień Dziecka przekazano maluchom z Ukrainy, które znajdują się w punkcie prowadzonym przez poznańską Caritas.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl