PAP/Mateusz Marek

PKW we wtorek wręczy Andrzejowi Dudzie uchwałę ws. stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta RP 

Już jutro Andrzej Duda odbierze uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej ws. stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta RP. Uroczystość odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Prezydentowi będzie tego dnia towarzyszyła m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser – Duda.

W II turze wyborów Polacy zdecydowali o przedłużeniu na kolejne 5 lat kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, który wygrał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

W głosowaniu z 12 lipca br. zwyciężyła wizja Polski oparta na wartościach takich, jak silna tradycyjna rodzina – podkreślił europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki. Dodał, że wygrana Andrzeja Dudy jest też silnym wsparciem rządu Zjednoczonej Prawicy na arenie Unii Europejskiej.

– Mamy pewność, że rewolucja obyczajowa nam nie grozi. Prezydent RP Andrzej Duda będzie stał na straży polskiej rodziny, która zgodnie z Konstytucją RP mówi o niej jako związku kobiety i mężczyzny. Prezydent Andrzej Duda to również pewność blokowania wszelkich inicjatyw legislacyjnych, które mogą pojawić się w przyszłości, które byłyby przejawem rewolucji obyczajowej. Po tych wyborach Polska pozostała Polską – powiedział Ryszard Czarnecki.

Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 13 lipca bieżącego roku, która jutro zostanie wręczona prezydentowi Andrzejowi Dudzie, zawiera wyniki głosowania w wyborach Prezydenta RP.

W II turze Andrzej Duda uzyskał ponad 51 proc. głosów; kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski ok. 49 proc.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl