fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen inwestuje w kształcenie młodego pokolenia

Uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym będą uczyć się petrochemii w nowych wyspecjalizowanych laboratoriach. Dziś w budynku michalickiej szkoły uroczyście otwarto nowe pomieszczenia szkolne.

Wraz z nowym rokiem szkolnym, w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym otwarto nowy profil kształcenia – petrochemię. Swoją działalność rozpoczęło też Technikum Petrochemiczne. Patronat nad nową klasą objął Orlen Południe.

-W murach naszej instytucji dokonywać się będzie kształcenie pod przyszłe kadry do mających już niedługo powstawać nowych zakładów petrochemicznych – zaznaczył dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ks. Leszek Przybylski.

Do kształcenia potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt – pracownie i laboratoria. Uczniowie michalickiej szkoły, dzięki wsparciu Orlenu Południe, nie będą mieć z tym problemu. W szkole pojawiły się nowe pomieszczenia i laboratoria petrochemiczne.

– Sektor chemiczny potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, z wykształceniem specjalistycznym, ze znajomością procesów technologicznych – podkreśliła Edyta Wątor z PKN Orlen.

Zaznaczyła również, że dla spółki Orlen bardzo ważne jest angażowanie się w szkolnictwo branżowe. Dzięki temu rafinerie będą mogły zatrudniać wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą.

– Zapraszam już dzisiaj absolwentów tego rocznika do pracy w pierwszej biorafinerii w Polsce – powiedział prezes Orlen Południe Jarosław Wróbel.

Pierwsza taka instalacja ma powstać w Jedliczu – zapowiedział Jarosław Wróbel. Będzie to jedna z nielicznych w Europie, a pierwsza w Polsce biorafineria oparta na nowych technologiach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl