PiS za jawnością życia publicznego

Prawo i Sprawiedliwość chce posiedzenia sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w trybie jawnym  ws. wniosków o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Do tego jednak konieczna jest m.in. nowela ustawy o Trybunał Stanu; PiS nie wyklucza złożenia stosownego projektu ustawy.

Sprawa dotyczy art. 9a. ustawy o Trybunale Stanu. Stanowi on, że czynności dowodowe Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przeprowadza na posiedzeniach zamkniętych.

Wniosek jest czystym politycznym atakiem na lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego bez jakichkolwiek podstaw prawnych, merytorycznych. Chcielibyśmy, żeby mizerię tego wniosku jego polityczny charakter zobaczyli też Polacy. Jeśli to się ma odbywać za zamkniętymi drzwiami to tylko po to żeby ukryć beznadziejność tego wniosku. A cała zabawa pt. Trybunał Stanu to wielotygodniowy festiwal odwracania uwagi od problemów Służby Zdrowia i innych ważnych zaniechań tego rządu – zaznaczył poseł Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS.

Szef Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej Andrzej Halicki z PO zapowiedział, że jawne procedowanie nie jest możliwe.

Przypomnijmy, w ubiegły piątek Prezydium Sejmu zdecydowało o przekazaniu do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej wniosków o postawienie byłego ministra  sprawiedliwości i prezesa PiS przed Trybunał Stanu.

 

Wypowiedź posła Adama Hofmana:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj