PiS prezentuje nowy billboard. „Obywatele decydują, jakiej chcą Polski”

Obywatele decydują, jakiej chcą Polski” – taki napis będzie widniał na nowym billboardzie zaprezentowanym dziś przez PiS. Znajduje się na nim także wizerunek kandydatki PiS-u na premiera – wiceprezes Beaty Szydło. Billboardy mają jutro pojawić się w całym kraju.

Chcemy przypomnieć, że to nie rząd ponad głowami, za plecami obywateli ma podejmować decyzje, ale obywatele – mówił rzecznik sztabu partii Marcin Mastalerek.

– Niestety praktyka ośmiu lat rządów PO-PSL jest zupełnie inna i my będziemy to piętnować, będziemy o tym przypominać. Właśnie czas kampanii wyborczej, kiedy o tym wszystkim trzeba mówić, trzeba przypominać i my będziemy to robili. Będziemy się głośno domagali tego, żeby w końcu zaczęli decydować obywatele, a nie politycy, konstytucjonaliści, eksperci. Suwerenem jest naród – podkreśla rzecznik sztabu PiS.

W tym kontekście politycy PiS-u wskazali na głosy milionów Polaków, którzy zabiegali o referendum w sprawie 6-latków czy wieku emerytalnego. Inicjatywę poparli także politycy PiS-u, w tym kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło. Apelowali oni, by do referendum, które odbędzie się 6 września, dopisać trzy pytania dotyczące wieku emerytalnego, przyszłości Lasów Państwowych i obowiązku szkolnego sześciolatków.

Apel został skierowany do byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego jednak wówczas stwierdził on, że „można się dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika, jak ktoś ma ochotę to niech się dopisuje”.

Obecny prezydent Andrzej Duda z kolei zapowiedział, że rozważy tę sprawę.

RIRM

drukuj