PiS pozostaje liderem sondaży wyborczych w kolejnym badaniu

Prawo i Sprawiedliwość w dalszym ciągu pozostaje liderem sondaży wyborczych. Z badania przeprowadzonego na zalecenie portalu „DoRzeczy” wynika, że na partię rządzącą zagłosowałoby blisko 46 proc. obywateli. Z kolei  na Platformę Obywatelską oddałoby swój głos ok. 23 proc. ankietowanych.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz’15 z poparciem powyżej 8 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Dr Lech Jańczuk, politolog, odnosząc się do sondażu stwierdził, że jest to efekt chaosu, który ma miejsce w opozycji.

– Dopóki partie opozycyjne nie zrozumieją, że powinny przedstawiać alternatywne rozwiązania dla rozwiązań rządowych tak, aby wyborcy mogli dokonać wyboru, czy bardziej im odpowiadają rozwiązania rządowe czy opozycyjne. Teraz w zasadzie społeczeństwo ma taki wybór, że albo wybiera to, co proponuje Prawo i Sprawiedliwość albo chaos, który panuje wśród opozycji. To jest ze szkodą dla procesów demokratycznych w Polsce – zaznaczył Lech Jańczuk.

Przekładając wyniki sondażu na mandaty Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 265 miejsc w Sejmie, a PO na 121. Ruch Kukiz’15 miałby 35 przedstawicieli, Nowoczesna – 19, PSL – 11, a SLD – 8.

Badanie dla portalu przeprowadziła w ostatnich dniach pracownia Estymator. Próba objęła pond 1000 dorosłych Polaków.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl