PiS odwiedzi regiony zagrożone brakiem przyznania unijnych funduszy

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna cykl konferencji w regionach, w których zagrożone jest przyznanie funduszy unijnych. Dziś takie spotkanie odbędzie się w Lublinie.

W związku z zagrożonymi funduszami unijnymi dla województw rządzonych przez PO-PSL będziemy domagać się wyjaśnień na piśmie od tamtejszych marszałków – zapowiedział szef sztabu PiS Tomasz Poręba.

Dodał, że w konferencjach ma wziąć udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Wcześniej Tomasz Poręba zarzucił PO i PSL, że w regionach, gdzie rządzą te dwa ugrupowania, nie ma dobrych gospodarzy, którzy potrafiliby efektywnie wykorzystać środki europejskie.

– Spójrzmy na kilka przykładów. Otóż na dzień dzisiejszy z funduszy UE przeznaczonych dla województw zagrożonych jest aż 1 mld 300 mln euro. Zobaczmy, jak wygląda to w poszczególnych regionach. W województwie zachodniopomorskim – 97 mln euro; w warmińsko-mazurskim – ponad 97 mln euro; w śląskim – blisko 170 mln euro; świętokrzyskim – blisko 90 mln euro. Dlaczego to jest tak niebezpieczne? Otóż województwo świętokrzyskie, podobnie jak kilka innych, jest objęte specjalnym monitoringiem KE – podkreślił Tomasz Poręba.

 Jutro konferencja PiS-u dotycząca zagrożonych środków z UE odbędzie się w Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl