PiS: chcemy informacji o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Posłowie PiS-u chcą informacji nt. wydatków dokonanych przez komitet Konkursowy Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022.

Ma to związek z aferą, w której główną rolę odgrywa mąż poseł PO Jagny Marczułatis-Walczak. Z informacji medialnych wynika, że miał namawiać dziennikarzy do przychylnych publikacji nt. organizacji igrzysk. Miała oferować wysokie sumy pieniędzy. Poseł PO zrezygnowała z przewodniczenia Komitetowi Konkursowemu.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej komisji infrastruktury, podkreśla że komitet konkursowy dysponuje kwotą ok. 20 mln zł pochodzących z naszych podatków. Domaga się ujawnienia informacji o zawartych umowach a także z iloma dziennikarzami i blogerami podpisano umowy dot. promowania imprezy.

– My w Krakowie nie chcemy małego Soczi. Przypomnę, że w Soczi planowano pierwotnie koszty organizacji Igrzysk Olimpijskich na 7 miliardów dolarów, okazało się że koszt wyniósł ok. 50 miliardów, a kto wie czy nie 80 miliardów dolarów. Chcemy wiedzieć dokładnie, co szykują politycy Platformy Obywatelskiej, co szykuje grono ich znajomych nie tylko w Małopolsce, ale wszystkim podatnikom w naszym kraju – mówi poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury.

Przykładem marnowania publicznych pieniędzy wg. polityka, jest także Stadion w Chorzowie. Sprawa przebudowy obiektu trafi do prokuratury. Zawiadomienie dot. niegospodarności urzędników odpowiedzialnych za przebudowę stadionu oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej skieruje do organów ścigania NIK. Przebudowa Stadionu Śląskiego mimo że rozpoczęła się 20 lat temu i kosztowała już ponad 600 mln zł nie została dotychczas zakończona. Planowany koszt miał wynieść 300 mln zł.

RIRM

drukuj