PiS chce informacji od stołecznego ratusza nt. realizowania decyzji komisji weryfikacyjnej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zwracają się do stołecznego ratusza o informacje nt. realizacji obowiązku przejęcia zarządu nad nieruchomościami. Chodzi o budynki zwrócone miastu w wyniku prac komisji weryfikacyjnej.

Jak poinformowali członkowie komisji, w tej sprawie docierają do nich głosy zaniepokojonych mieszkańców. Ratusz wciąż nie wykonał obowiązku nałożonego przez komisję, dotyczącego przejęcia zarządu nad nieruchomościami – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki.

– Ponieważ dochodzą do nas głosy ze strony mieszkańców, że zarząd nad nieruchomościami, które zostały zgodnie z decyzjami komisji weryfikacyjnej przekazane m.st. Warszawa, nadal nie został przejęty przez m.st. Warszawa od osób, które były beneficjentami decyzji lub osób, które odkupiły od tych ludzi kamienice. Zaczęliśmy się po prostu zastanawiać, jaka jest tego przyczyna – dlaczego m.st. Warszawa nie przejmuje tych nieruchomości – tłumaczy poseł.

Paweł Lisiecki wskazał, że wraz z dwoma innymi członkami komisji weryfikacyjnej – posłem Janem Mosińskim oraz Łukaszem Kondratko – zwrócili się z pismem do stołecznego ratusza o informacje, jak ten obowiązek jest realizowany. W piśmie poruszamy dwie kwestie – informuje pos. Łukasz Kondratko.

– Pierwsza kwestia, tj. obowiązku przejęcia zarządu nad kamienicami, nad nieruchomościami, które były przedmiotem decyzji komisji weryfikacyjnej. Druga sprawa, która też według mnie jest bardzo istotna, to obowiązek, który ciąży na gminie, a tym samym na prezydencie m.st. Warszawy, a sprowadza się on do przywrócenia posiadania dla najemców, którzy padali niejednokrotnie ofiarami tzw. dzikiej reprywatyzacji – wyjaśnia Łukasz Kondratko.

Chodzi o kamienice przy ul. Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a, Marszałkowskiej 43 oraz dwie nieruchomości przy ul. Hożej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl