fot. PAP/Adam Warżawa

Piotr Duda wskazał kłamstwa tygodnika „Newsweek”

Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność” zapowiedział pozew przeciwko „Newsweekowi”. Duda przedstawił 14 kłamstw tygodnika. Chodzi o szkalujący związkowca tekst, który dotyczył jego rzekomych pobytów nad morzem.

W terminach, w których według „Newsweek” szef „Solidarności” wypoczywał w Kołobrzegu, Piotr Duda był służbowo, m.in. w Baku, w Azerbejdżanie i na konferencji w Łodzi. Piotr Duda jako dowód przedstawił zdjęcia.

Na świadków w sądzie Duda chce powołać m.in. b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, szefa CBA Pawła Wojtunika, wicepremiera Janusza Piechocińskiego, szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Zdaniem Dudy fakty, które przedstawił na konferencji i które – jak zaznaczył – udowodni przed sądem, podważają cały materiał „Newsweeka”.

Ja tego nawet nie nazwę paszkwilem, co przygotował „Newsweek” tylko dlatego, aby próbować upokorzyć mnie. Ale mi ust nikt nie zamknie, bo ja wiem, co robiłem, co robię i co będę robił – powiedział na konferencji.

„Ten artykuł jest jednym wielkim stekiem kłamstw i pomówień” – dodał

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” powiedział, że w ciągu 6 lat w ośrodku w Kołobrzegu był służbowo 5 razy i 1 raz prywatnie przez 3,5 dnia i dokonał opłat. „Newsweek” podała, że przebywał on aż 27 razy, a co więcej korzystał z odnowy biologicznej.

Kłamstwo jedenaste: „Jego majowy pobyt kojarzę bardzo dobrze, pamiętam spotkaliśmy się przy windzie. Przedstawił mi żonę i teściów”. Szanowni Państwo moja teściowa nie żyje od 20 lat, a teść nigdy nie był w Kołobrzegu, ale cieszę się, że przynajmniej za pośrednictwem „Newsweeka” moja teściowa śp. mogła zobaczyć Kołobrzeg – wskazywał podczas konferencji Piotr Duda.

W ostatnim czasie w mediach ma miejsce seria pomówień Piotra Dudy. Michał Kamiński, Henry Wujec czy Paweł Olszewski podnosili, że szef „S” w stanie wojennym był w ZOMO. Przeprosił za to pomówienie jedynie Wujec.

Piotr Duda poinformował dziś, że złożył wnioski do prokuratury o ściganie z przestępstwa o pomówienie. Drugi wniosek zostanie złożony z powództwa cywilnego.

RIRM

drukuj