Pierwsza Msza św. w Kaplicy Pamięci w Toruniu

W Kaplicy Pamięci w dolnej części świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu dziś o godz. 10.00 została celebrowana pierwsza Msza św. Przewodniczył jej o. Grzegorz Moj CSsR oraz kapłani przybyli wraz z grupami na „Dziękczynienie w Rodzinie”.

To jest pierwsza Msza św. w tym miejscu. Nie było tu jeszcze celebrowanej Mszy św. Jesteśmy tym szczególnie poruszeni. A jest to szczególne miejsce poświęcone tym, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów – mówił o. Grzegorz Moj CSsR na początku Eucharystii.

Dziś będzie miał miejsce jeszcze jeden szczególny moment związany z budowaną świątynią. W czasie Dziękczynienia w Rodzinie – podczas nieszporów o godz. 16.00 – nastąpi uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego w świątyni  pw. Maryi Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Pochodzi on z pierwszych fundamentów – pierwszej Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Wmurowania dokona ksiądz biskup ordynariusz toruński Andrzej Suski.

Katarzyna Cegielska, Toruń/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl