fot. flickr.com

PGNiG instaluje panele fotowoltaiczne

Spółka PGNiG zapowiedziała, że wykorzysta dachy swoich budynków oraz obszary, jakie posiada, do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo bardzo poważnie traktuje transformację gospodarki w kierunku niskoemisyjnym.

– W czerwcu bieżącego roku ogłosiliśmy zielony zwrot, wskazując, że chcemy w naszej aktualizacji strategii postawić większy akcent na odnawialne źródła energii oraz czyste paliwa, takie jak wodór czy biometan – mówił Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG.

Małym krokiem w stronę transformacji samej spółki jest zamontowanie na dachu budynku PGNiG instalacji fotowoltaicznych. Pozwoli to na wyprodukowanie ponad 40 megawatów godzin energii elektrycznej.

– 40 MW w znaczącym stopniu wystarczą na skonsumowanie zapotrzebowania na energię elektryczną w tym budynku. Nasze plany idą dalej. Chcemy nie tylko w PGNiG SA, ale w wielu spółkach grupy kapitałowej, wdrażać instalacje fotowoltaiczne – wskazał wiceprezes PGNiG.

W tym celu PGNiG zweryfikowało grunty i dachy, jakie posiada. Łącznie instalacje fotowoltaiczne mogą pojawić się na 70 tys. metrach kwadratowych powierzchni. Do tego dochodzi obszar 35 hektarów.

– Dzięki temu pozyskamy około 20 megawatów w czystej energii odnawialnej – podsumował Arkadiusz Sekściński.

To w duchu zielonej transformacji PGNiG chce przygotowywać produkty i usługi dla swoich klientów.

TV Trwam News

drukuj