fot. pixabay.com

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik spółki Mariusz Majewski, w SMS-ach znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

Rzecznik przypomniał, że gdy logujemy się do PGE eBOK na stronie internetowej, witryna powinna być zabezpieczona – świadczy o tym symbol szarej kłódki.

„Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę +Finanse+, aby potwierdzić prawdziwość faktur oraz danych. Zanim dokona się płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie” – dodał Mariusz Majewski i przypomniał, że fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klienci PGE mogą kontaktować się z Infolinią spółki pod numerem (+48) 422 222 222.

Zdaniem rzecznika, działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług.

„PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach” – podkreślił Mariusz Majewski.

Spółka posiada również certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

Ponadto, spółka prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce oraz jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl