fot. pixabay.com

PFN wsparła łomżyńskie hospicjum i wrocławski dom pomocy społecznej

Polska Fundacja Narodowa wsparła łomżyńskie hospicjum i wrocławski dom pomocy społecznej – poinformował we wtorek Temistokles Brodowski z PFN. Pieniądze przeznaczone zostaną na zadania związane z ochroną przed koronawirusem.

Wsparcie i pomoc dla pensjonariuszy i personelu łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pw. Świętego Ducha w Łomży oraz mieszkanek i personelu Domu Pomocy Społecznej im. Świętej Rodziny we Wrocławiu, zarząd PFN uznał za kwestię priorytetową – zaznaczył Temistokles Brodowski.

Pieniądze przekazane przez PFN zostaną przeznaczone na zakup materiałów ochronnych i sprzętów bezdotykowych, aby ograniczyć transmisję koronawirusa. Stworzone zostaną też miejsca do izolacji pacjentów zakażonych wirusem z oddzielnym sprzętem przeznaczonym tylko dla nich, co zabezpieczy pozostałych pacjentów obciążonych nieuleczalnymi chorobami w ich terminalnej fazie oraz opiekujący się nimi personel.

„Kupiony zostanie sprzęt wyłącznie dla pacjentów zarażonych – osobne ciśnieniomierze, inhalatory, ssaki elektryczne, dozowniki płynu dezynfekcyjnego, stelaże na worki z odpadami zakaźnymi” – wyjaśnił Temistokles Brodowski.

„Zespół Polskiej Fundacji Narodowej włącza się w inicjatywy pomocowe dla placówek szpitalnych, domów pomocy społecznej, laboratoriów COVID-19 i hospicjów. Mamy przekonanie, że kierując się organizacyjnym imperatywem współpracy i niesienia pomocy potrzebującym realizujemy naszą najważniejszą misję – pokazywania, że w momentach wymagających integracji i współpracy jesteśmy solidarni” – powiedział prezes PFN Marcin Zarzecki. Zaznaczył, że PFN wstrzymał rozpoczęcie realizacji niektórych projektów lub ograniczył już realizowane po wybuchu pandemii i te środki skierował na wsparcie walki z Covid.

„Mamy świadomość trudnej sytuacji wywołanej koronawirusem. Realizujemy zadania, które nie tylko są zgodne z celami statutowymi, ale przede wszystkim pozwalają na szybką i realną pomoc podmiotom zaangażowanym we wsparcie osób z grup najwyższego ryzyka” – zaznaczył wiceprezes fundacji Michał Góras.

„Udzielamy niezbędnego wsparcia szpitalom, przychodniom, DPS-om. Wspieramy Kombatantów i Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny” – dodał.

Łomżyńskie hospicjum jest placówką sprawującą opiekę paliatywną nad osobami dorosłymi nieuleczalnie chorymi w końcowej fazie choroby oraz niesamodzielnymi w ramach hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego oraz zakładu opiekuńczo-leczniczego – podał PFN. W Domu Opieki Hospicyjnej pozostaje 20 pacjentów, w tym 12 w hospicjum i 8 w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Są to osoby dorosłe w wieku od 18 do kilkudziesięciu lat. Personel składa się z 20 osób.

Wrocławski DPS im. Świętej Rodziny jest placówką organizacyjną Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska. Dom przeznaczony jest dla 101 kobiet przewlekle chorych psychicznie, które z powodów zdrowotnych, społecznych lub bytowych nie mogą samodzielnie funkcjonować w środowisku – wynika z informacji przekazanych przez Fundację.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl