fot. twitter.com

PERN przekaże szpitalom ponad 1 mln zł na walkę z epidemią

Fundacja Grupy PERN przekaże ponad 1 mln zł dla placówek medycznych na walkę z pandemią koronawirusa – podała w środę spółka. Dodała, że – jako jedna ze spółek Skarbu Państwa odpowiedzialna za infrastrukturę krytyczną – wprowadziła szereg zabezpieczeń we własnym funkcjonowaniu na wypadek zagrożeń.

„W walce z epidemią konieczna jest determinacja, cierpliwość i konsekwencja ale także środki finansowe na zakup niezbędnych narzędzi do pokonania choroby. Dlatego chcemy mieć wkład w pomoc naszym placówkom medycznym” – oświadczył prezes PERN Igor Wasilewski.

PERN przypomniał jednocześnie, że jako jedna ze spółek Skarbu Państwa odpowiedzialna za infrastrukturę krytyczną, wprowadziła szereg zabezpieczeń we własnym funkcjonowaniu na wypadek zagrożeń.

Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa i utrzymanie ciągłości działania, aby klienci czyli rafinerie, ale także odbiorcy końcowi na stacjach paliw, nie odczuli tej sytuacji – podkreśliła spółka.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych, posiada także magazyny ropy naftowej i paliw, zarządza również morskim terminalem przeładunkowym.

PAP

drukuj