fot. Monika Bilska

PE: Forum współpracy europejskich grup politycznych z białoruskimi partiami demokratycznymi

W Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli europejskich grup politycznych i ośmiu białoruskich partii demokratycznych. Forum współpracy zorganizowały biura deputowanych z czterech frakcji. Wśród nich była polska europoseł Anna Fotyga z grupy konserwatystów.

Polityk podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, że forum jest potwierdzeniem zaangażowania Europarlamentu na rzecz demokratycznej Białorusi.

– Chcemy wszystkimi możliwymi ścieżkami, kanałami podtrzymywać kontakt ze społeczeństwem obywatelskim Białorusi, z Białorusinami, którzy protestują przeciwko reżimowi Łukaszenki. To jest też ważne wydarzenie dla konsolidacji społeczeństwa i opozycji. Myślę, że to jest ważny sygnał, pokazujący, w jaki sposób zorganizowana jest Europa, w tym Unia Europejska – zaznaczyła polityk.

Europoseł Anna Fotyga wystąpiła w panelu poświęconym więźniom politycznym. Podczas niego alarmowała o pogarszającej się sytuacji i kolejnej fali represji. Wśród kilku tysięcy więźniów politycznych na Białorusi jest dziennikarz, działacz mniejszości polskiej, Andrzej Poczobut, który został bezpodstawnie skazany w lutym na 8 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Jego rodzina informuje o dramatycznej sytuacji i zagrożeniu dla życia.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl