PCPM: w Kenii zawalił się budynek. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy szkoleni przez Polaków

26 października zawalił się 7-piętrowy budynek w Malindi (hrabstwo Kilifi) w Kenii, w którym zginęła 1 osoba a 16 zostało rannych. Budynek był zaprojektowany na 5 kondygnacji lecz właściciel zaczął dobudowywać kolejne i budynek zawalił się pionowo w dół, grzebiąc kilkanaście osób.

Miejscowi strażacy, przeszkoleni przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w ramach projektu Polskiej Pomocy, wyciągnęli z gruzów 16 rannych, którym udzielili pomocy medycznej. Bardzo sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa spotkała się z ogromnie pozytywnym odbiorem miejscowej ludności. Ten rodzaj zawalenia budynku (pęknięcie filarów nośnych i ułożenie płyt kondygnacyjnych jedna na drugiej — tzw. sandwich) z reguły nie daje dużych szans na przeżycie. Jednak przeszkoleni przez PCPM strażacy z Malindi uratowali aż 16 osób!

 

 Fundacja PCPM/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl