fot. flickr.com

Kenia: W całym kraju przerwy w dostawie energii elektrycznej

W całej Kenii na skutek uszkodzenia linii przesyłowych wysokiego napięcia doszło do przerw w dostawie energii elektrycznej – poinformowało we wtorek państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Kenya Power. Naprawa sieci trwa – przekazano.

Zaopatrzenie w prąd zostało odcięte w momencie, gdy z nieustalonych jeszcze przyczyn zawaliły się maszty wysokiego napięcia między stolicą kraju Nairobi a elektrownią wodną Kiambere.

„Straciliśmy zasilanie o godz. 10.45 rano (godz. 8.45 w Polsce) z powodu zawalenia się linii przesyłowych wysokiego napięcia na odcinku Kiambere – Embakasi” – informuje Kenya Power we wpisie na Twitterze.

„Nasi inżynierowie pracują, by przywrócić przesył energii” – dodano.

Rzecznik przedsiębiorstwa energetycznego potwierdził, że na skutek awarii blackout nastąpił w całym państwie. Kenya Power to jedyny dystrybutor energii elektrycznej w kraju – zauważa agencja Reutera.

Wtorkowa awaria to nie pierwsze zdarzenie tego typu w Kenii w ostatnim czasie. W maju 2020 roku doszło do podobnej ogólnokrajowej przerwy w dostawie prądu na skutek awarii linii przesyłowych. Także w zeszłym miesiącu w Kenii miała miejsce poważna awaria przesyłu energii elektrycznej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl