PAP/EPA

Paryż: 4,5 tys. osób demonstrowało przeciwko wojnie Izraela w Strefie Gazy

W środę wieczorem w centrum Paryża ponownie, trzeci dzień z rzędu, demonstrowali przeciwnicy wojny w Strefie Gazy. Według paryskiej policji w proteście wzięło udział około 4,5 tysiąca osób.

Demonstranci, głównie młodzi ludzie, wymachiwali palestyńskimi flagami i skandowali: „Niech żyje walka narodu palestyńskiego”, „To nie jest wojna, to ludobójstwo” i „Izrael morduje dzieci Palestyny”.

„To już naprawdę za dużo, jesteśmy świadkami ludobójstwa” – powiedziała agencji AFP jedna z uczestniczek demonstracji.

„To, co wydarzyło się 7 października, jest okropne, ale od 7 października codziennie giną Palestyńczycy” – dodała.

Ostatnie protesty w stolicy Francji mają bezpośredni związek z niedzielnym atakiem izraelskiej armii na Rafah na południu Strefy Gazy, w wyniku którego zginęło co najmniej 45 osób, w tym wiele kobiet i dzieci.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl