PAP/Tytus Żmijewski

Partie wyborcze walczą o głosy

Do wyborów pozostało siedemnaście dni. Partie polityczne nie tylko walczą o nowe głosy, ale mobilizują też swoje dotychczasowe elektoraty.

Kampania Prawa i Sprawiedliwości skupia się cały czas na Donaldzie Tusku, zarzucając mu dzielenie Polski i Polaków. Politycy partii rządzącej przypominają również plany obronne Polski z czasów rządu PO-PSL. Zakładały one walkę dopiero na linii Wisły – mówił minister Przemysław Czarnek na konferencji w Stężycy na Lubelszczyźnie.

– To tu byliby ruscy, tu byliby ludobójcy Putina, Wagnera, bo taka była taktyka obrony – w cudzysłowie obrony – za rządów Tuska – powiedział szef MEiN.

Lider Platformy Obywatelskiej mobilizuje natomiast swoich zwolenników do udziału w niedzielnym marszu w Warszawie.

– W Polsce stało się tak właśnie duszno, ciemno. Nic nie jest jasne, nic nie jest klarowne – mówił szef PO.

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk chce przez marsz przejąć wyborców Trzeciej Drogi i Lewicy. Władysław Kosiniak Kamysz i Szymon Hołownia nie wezmą udziału w wydarzeniu. Skupiają się na lokalnych spotkaniach.

– Mamy plan dla Polski, mamy hasło, z którym idziemy: „Dość kłótni, do przodu” – zaznaczył przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego wchodzącego w skład Trzeciej Drogi.

Lewica zapowiada na wiecach budowę nowoczesnego państwa, w którym obok tanich mieszkań, chce marginalizacji Kościoła oraz tzw. aborcji na życzenie.

– Krok po kroku przekonamy do tego większość, a po drugie zrobimy to, a po trzecie, kiedy je zbudujemy, nikt nie poważy się podnieść na to ręki – mówił poseł Lewicy, Adrian Zandberg.

Konfederacja walczy o wyborców negatywnie nastawionych do Ukrainy i domaga się odszkodowania za śmierć dwóch Polaków w Przewodowie, którzy zginęli od ukraińskiej rakiety.

Strona ukraińska blokuje śledztwo – stwierdził Rafał Mekler, kandydat Konfederacji do Sejmu.

Rządzący mobilizują wyborców, szczególnie z małych ośrodków. Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, ogłosiła profrekwencyjny konkurs „Bitwa o Remizy”.

– W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała jak największą frekwencję wyborczą, otrzyma milion złotych do zagospodarowania na termomodernizację, na odnawialne źródła energii, na instalacje fotowoltaiczne, na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej – oznajmiła Anna Moskwa.

W rywalizacji mogą brać udział gminy do 20 tys. mieszkańców.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl