Para prezydencka wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w III LO w Gdyni

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Wydarzenie miało także związek z 25-leciem matury międzynarodowej w Polsce oraz 55. rocznicą nadania liceum imienia Marynarki Wojennej RP.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci gdyńskiej „trójki”.

Podczas uroczystości najwyższy przedstawiciel państwa polskiego wręczył dyrekcji liceum flagę narodową. Widać, że w tej szkole są młodzi ludzie, którzy chcą i łakną wiedzy – mówił w sowim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda.

– Chcą pokazać, że są dobrzy. Chcą rozwoju. I są nauczyciele, którzy są nastawieni na to, żeby im pomóc, (…) nastawieni na to, żeby wykorzystać ich potencjał. Którzy są nastawieni na to, żeby oni osiągnęli jak najwięcej. Mówię to z wielką radością, bo to dla mnie oznacza wchodzące w życie co roku, w wolnej Polsce kadry młodych ludzi, którzy potem idą na studia, tak jak słyszeliśmy, i na najlepsze uczelnie w Polsce. I dzięki zdawanej tutaj maturze także na zagraniczne uniwersytety. Budują tam renomę naszego kraju – podkreślał prezydent.

Wystąpienie pary prezydenckiej próbowały przerwać pikietujące przed placówką środowiska opozycyjne. Manifestujący krzyczeli m.in. „konstytucja”.

„To, że przeszkadzają nam tutaj, oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co ci państwo krzyczą – są tutaj, ponieważ konstytucja jest przestrzegana, a także ich wolność zgromadzeń i wyrażania swoich poglądów” – powiedział prezydent.

Wyraził jednocześnie przekonanie, że będziemy mieli silną, wolną i sprawiedliwą Polskę, wolną od komunistów i postkomunistów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl