Para prezydencka odebrała Betlejemskie Światło Pokoju

Prezydent RP wraz z małżonką odebrali od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Cnota to dostrzeżenie drugiego człowieka – podkreślił podczas przedpołudniowej uroczystości w pałacu prezydenckim Andrzej Duda.

Ogień pokoju dotarł do Polski już po raz 25. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego harcerze odebrali od słowackich skautów. Tegoroczne hasło przekazania światła to „Zauważ człowieka”.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że ta dewiza jest ważna dla każdego człowieka, jednak w sposób szczególny bliska jest harcerzom.

­ – Przecież w naszej – mogę powiedzieć także jako kiedyś harcerz – piosence jest: „bratnie słowo sobie dajem, że pomagać będziem wzajem, druh druhowi, druhnie druh”. Ale to „razem”, to właśnie to budowanie harcerskiej wspólnoty. Ale przecież na harcerskiej lilijce są słowa „Ojczyzna, Nauka, Cnota”. Cnota to także właśnie dostrzeżenie drugiego człowieka. To umiejętność pochylenia się nad tym, kto jest potrzebujący. To umiejętność dostrzeżenia ludzkich problemów, trosk. To, krótko mówiąc, właśnie „zauważ człowieka” – mówił prezydent.  

Betlejemskie Światło Pokoju z Polski trafi na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl