fot. twitter.com/EpiskopatNews

Papież Franciszek: Znalezienie Chrystusa oznacza odkrycie pokoju serca

Przeżywamy drugi dzień Oktawy Paschalnej, nazywany także Poniedziałkiem Anioła. W rozważaniach przed modlitwą Regina Coeli Ojciec Święty Franciszek mówił, że znalezienie Chrystusa oznacza odkrycie pokoju serca.

W Poniedziałek Wielkanocny wspominamy spotkanie anioła z kobietami, które przyszły do grobu Jezusa. Ewangelista Mateusz przypomina, że według ewangelicznego opisu to właśnie anioł odsunął kamień z grobu.

– Obraz anioła siedzącego na kamieniu grobu jest konkretną, wizualną manifestacją zwycięstwa Boga nad złem, zwycięstwa Chrystusa nad księciem tego świata, światła nad ciemnością. Grób Jezusa nie został odkryty przez zjawisko fizyczne, ale przez interwencję Pana – zaznaczył papież Franciszek.

Ze słów anioła, który mówi do kobiet, by się nie bały, możemy wynieść cenną naukę – nigdy nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa Zmartwychwstałego, który daje życie w obfitości tym, którzy Go spotykają.

– Znalezienie Chrystusa oznacza odkrycie pokoju serca. Niewiasty z Ewangelii, po początkowym strapieniu, przeżywają wielką radość z powodu odnalezienia Mistrza żywym – powiedział Ojciec Święty.

Papież życzył wszystkim, aby w okresie wielkanocnym dokonali takiego samego przeżycia duchowego, przyjmując do swoich serc, domów i rodzin radosną proklamację Wielkanocy: „Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera. Śmierć nie ma już nad Nim władzy”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl