Państwo Islamskie rośnie w siłę

Państwo Islamskie rekrutuje kolejnych dżihadystów. Hiszpańska policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o werbowanie bojowników w szeregi Państwa Islamskiego oraz szerzenie islamistycznej propagandy. Nie ujawniono personaliów aresztowanych. Tymczasem bojownicy z Syrii porwali co najmniej 90 chrześcijan, mieszkańców wiosek położonych na północnym wschodzie kraju.

Ugrupowanie wabi młodych ludzi radykalizmem i wyjątkową brutalnością. Dwie osoby zatrzymano w Katalonii, a dwie w hiszpańskiej enklawie w Afryce Północnej – Melilli. Ci ostatni wykorzystywali portale internetowe do szerzenia propagandy w języku hiszpańskim na temat działalności Państwa Islamskiego. Służby podkreśliły, że poza tym rekrutowali nowe osoby, szczególnie kobiety, które miały wstąpić w szeregi sił islamskich bojowników.

Tymczasem, co najmniej 90 chrześcijan zostało porwanych przez syryjskich dżihadystów. Islamiści zaatakowali terytoria w okolicy miasta Tel Tamr, w którym mieszka mniejszość chrześcijańska. Północny wschód Syrii jest obszarem, na którym dochodzi do walk między dżihadystami a siłami kurdyjskimi. Te wznowiły w ostatnim czasie ofensywę przeciwko oddziałom islamistów. Terytorium to ma strategiczne znaczenie dla przebiegu konfliktu ze względu na bliskość granicy z Irakiem.

– Na początku oni ich wszystkich spisali, wzięli od nich telefony i adresy, pod pretekstem dowiedzenia się ilu jest chrześcijan na terenach okupowanych przez IS. Za kilka dni wszyscy dostali telefony, że mają się zebrać w jednym miejscu i będą deportowani. Zabrano im wszystko co mieli. Przeszukano ich w celu zabrania zegarków, kosztowności, pieniędzy i tak bez niczego wypuszczono. Tu się więc potwierdza, że metody są te same. Słyszeliśmy, że niemieckie gazety opublikowały artykuły w których donoszą, że Islamiści zajmują się sprzedawaniem ciał, organów na przeszczepy. Ja próbowałem to sprawdzić – i wiem, że na pewno karzą sobie płacić za ciała chrześcijan – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl