Pakistan: 17 ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej

Co najmniej 17 osób zginęło, a 50 zostało rannych w wyniku kolizji dwóch pociągów, do której doszło dziś w mieście Karaczi, na południu Pakistanu – poinformowały źródła medyczne.

Według źródeł medycznych pięć osób jest w stanie krytycznym.

Do kolizji doszło na przedmieściach Karaczi między pociągami linii kolejowych Zakaria Express i Fareed Express. Jeden pociąg najechał na tył drugiego – sprecyzował przedstawiciel kolei.

Infrastruktura kolejowa w Pakistanie jest przestarzała i często niesprawna.

W połowie września w wyniku zderzenia pociągu pasażerskiego i towarowego zginęło co najmniej 6 osób, a ponad 150 zostało rannych. W lipcu 2005 roku w zderzeniu pociągów w prowincji Sindh zginęło blisko 130 osób, a kilkaset zostało rannych.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl