PAP/EPA

Pakiet pomocowy dla Ukrainy z podpisem prezydenta Stanów Zjednoczonych

Prezydent Joe Biden podpisał pakiet pomocowy dla Ukrainy, który w nocy przegłosował amerykański Senat.

Zdecydowaną większością Senat USA przyjął wart 95 mld dolarów pakiet pomocy dla Ukrainy, Tajwanu i Izraela.

To punkt zwrotny w historii – powiedział Chuck Schumer, lider Demokratów w Senacie.

Uznał on też, że to jedna z najważniejszych decyzji ostatnich lat.

Konflikty, które obecnie obserwujemy w Europie i na Bliskim Wschodzie, a także napięcia w regionie Indo-Pacyfiku będą miały ogromny wpływ na kształtowanie równowagi sił między demokracją i autokracją w nadchodzących dziesięcioleciach – ocenił Chuck Schumer.

Przeciwko pakietowi głosowało trzech Demokratów i 15 Republikanów. Lider mniejszości republikańskiej w Senacie przyznał, że zwlekanie z pomocą dla Ukrainy było błędem, który zaszkodził zarówno Ukrainie, jak i Stanom Zjednoczonym.

– Przez wiele miesięcy nasi przyjaciele obserwowali, czy Ameryka nadal ma siłę, która wygrała zimną wojnę lub determinację, która stanowiła podstawę pokoju – zwrócił uwagę Mitch Mcconnell, lider Republikanów W Senacie.

Republikanin, senator John Thune, podkreślił, że Stany Zjednoczone muszą reagować na agresję innych mocarstw.

– Kiedy Stany Zjednoczone i inne wolne kraje zrzekną się przywództwa na arenie międzynarodowej, wkroczą źli aktorzy, aby wypełnić próżnię. Pomoc zagraniczna zawarta w tej ustawie to sygnał, że Ameryka nie oddała światowej sceny wrogim mocarstwom – stwierdził John Thune.

Z 95 miliardów dolarów prawie 61 przeznaczono dla Ukrainy. Prawie 14 to środki na zakup sprzętu dla Ukrainy, 13 na utrzymanie sił USA w regionie. z kolei 23 miliardy przeznaczono za uzupełnienie sprzętu armii amerykańskiej, który trafił na front. Prezydent Joe Biden wyraził zadowolenie  z decyzji senatorów i szybko popisał ustawę.

Dzięki temu Ameryka będzie bezpieczniejsza. Dzięki temu świat stanie się bezpieczniejszy. To potwierdza wiodącą rolę Ameryki w świecie i wszyscy o tym wiedząpodkreślił Joe Biden, prezydent USA.

Większość republikańska w Izbie Reprezentantów przez sześć miesięcy blokowała przyjęcie pakietu pomocowego dla Ukrainy, co pogorszyło sytuację armii ukraińskiej na froncie.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl