fot. PAP/Marcin Obara

P. Naimski: Bierzemy pod uwagę wybrzeże jako lokalizację elektrowni jądrowej

Bierzemy pod uwagę wybrzeże jako jedną z lokalizacji dla polskiej elektrowni jądrowej – powiedział w piątek w poranku rozgłośni katolickich „Siódma – Dziewiąta” na antenie Radia Warszawa pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Jest kilka miejsc, które są badane w tej chwili (jako lokalizacja dla elektrowni jądrowych w Polsce – PAP). Bierzemy pod uwagę wybrzeże, dlatego że jest to dobre miejsce. Niekoniecznie jest w tej chwili zlokalizowane konkretne miejsce, tam jest kilka możliwości” – powiedział Piotr Naimski.

Dodał, że obecnie prowadzone są już prace geologiczne i geotechniczne w potencjalnych lokalizacjach dla elektrowni jądrowej.

Pod koniec sierpnia Piotr Naimski mówił, że w Polsce w ciągu 20 lat ma zostać zbudowanych sześć reaktorów jądrowych dla energetyki.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl