fot. twitter.com

P. Müller: Trwają konsultacje ws. dodatkowej niedzieli handlowej

Trwają konsultacje ze związkami zawodowymi i z branżą handlową co do wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu czy w styczniu; decyzje nie zapadły – poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu był pytany w poniedziałek w TVP Info o możliwość wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Zaznaczył, że na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów w grudniu są przewidziane dwie niedziele handlowe.

„Kwestią do dyskusji jest to, czy tworzyć dodatkową niedzielę również na przykład w grudniu. Jesteśmy w procesie konsultacji społecznych co do rozporządzeń; tam faktycznie takie propozycje się pojawiają. Podobnie, jak pojawiają się (propozycje wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej) dotyczące stycznia” – powiedział rzecznik rządu.

„Jesteśmy w toku debaty ze związkami zawodowymi i z branżą handlowa; ewentualne decyzje co do dodatkowej niedzieli nie zapadły” – dodał Piotr Müller.

Rzecznik rządu był też pytany o kwestię zamknięcia stoków narciarskich. Jak zaznaczył, w projekcie rozporządzenia dotyczącego obostrzeń nie było decyzji o zamknięciu stoków.

„Faktycznie padła deklaracja ze strony wicepremiera Jarosława Gowina, że raczej powinny być zamknięte. Dzisiaj trwała długa dyskusja z branżą turystyczna. GIS ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, że stoki nie będą zamykane” – podkreślił.

Zaznaczył, że w tym samym czasie zamknięte będą jednak hotele.

„Natomiast jest kwestią do zdecydowania, i raczej idzie w tym kierunku, żeby zostawić otwarte stoki dla tych, którzy mają najbliżej, którzy mieszkają w pobliżu tych stoków” – powiedział rzecznik rządu.

PAP

drukuj