By Githalek - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9080028

Francja: Branża narciarska naciska na otwarcie stoków na święta Bożego Narodzenia

Branża narciarska we Francji naciska na rząd, aby wydał zgodę na otwarcie stoków na święta Bożego Narodzenia. Rząd obiecuje podjęcie decyzji w tej sprawie w ciągu 10 dni.

Decyzja o otwarciu ośrodków narciarskich na święta Bożego Narodzenia zostanie podjęta „w ciągu najbliższych 10 dni” – poinformowała kancelaria premiera po spotkaniu z przedstawicielami branży.

Sytuacja epidemiczna w regionach alpejskich jest jednak poważna: Górna Sabaudia ma najwyższy wskaźnik zachorowalności na koronawirusa w kraju; (485,4 osoby na 100 tys. mieszkańców), Sabaudi (385,9/100 tys.), a Isere (365,2/100 tys.).

Władze obawiają się, że otwarcie stacji narciarskich zwiększy liczbę zakażeń koronawirusem, a tym samym przyczyni się do jeszcze większego przeciążenia szpitali.

Protokół zdrowotny dla regionów narciarskich jest przygotowywany – informuje kancelaria premiera. Główna organizacja hotelarska Umih apeluje z kolei o otwarcie restauracji w regionach narciarskich.

Przewodniczący związku pracodawców zrzeszających niezależnych pracowników hoteli i restauracji (DNB) Didier Chenet wezwał rząd do przekazania większego wsparcia finansowego dla branży. Didier Chenet podkreślił, że w górach „prawie wszystkie hotele są hotelami-restauracjami”. W związku z tym administracyjnie zamknięcie restauracji oznacza również zamknięcie hoteli.

PAP

drukuj