P. Müller: Nie ma podstaw do odwołania J. Sasina; wicepremier pozostanie na stanowisku

Nie ma podstaw do wniosku o odwołanie wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, nie będzie zmian na tym stanowisku – oświadczył dziś rzecznik rządu Piotr Müller, komentując zapowiedziane przez KO złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Jacka Sasina.

Klub Koalicji Obywatelskiej złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina – poinformował lider PO Borys Budka. W jego ocenie, Jacek Sasin przygotowując wybory prezydenckie naraził Skarb Państwa na olbrzymie straty.

Rzecznik rządu powiedział, że „nie ma podstaw do wnioskowania o odwołanie wicepremiera Jacka Sasina”. Jak dodał, „nie będzie zmian na tym stanowisku”.

Lider PO mówił, że składając wniosek o odwołanie Sasina, klub KO daje jednocześnie szansę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i by zdymisjonował szefa resortu aktywów państwowych, zanim dojdzie do skutku sejmowa debata nad jego odwołaniem.

Przypomniał też deklarację wicepremiera Jacka Sasina, że sam poda się do dymisji, jeżeli wybory prezydenckie nie odbędą się w maju.

„Dzisiaj jest czas na polityczną odpowiedzialność” – podkreślił Borys Budka.

PAP

drukuj