P. Müller: Nie ma podstaw do odwołania J. Sasina; wicepremier pozostanie na stanowisku

Nie ma podstaw do wniosku o odwołanie wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, nie będzie zmian na tym stanowisku – oświadczył dziś rzecznik rządu Piotr Müller, komentując zapowiedziane przez KO złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Jacka Sasina.

Klub Koalicji Obywatelskiej złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina – poinformował lider PO Borys Budka. W jego ocenie, Jacek Sasin przygotowując wybory prezydenckie naraził Skarb Państwa na olbrzymie straty.

Rzecznik rządu powiedział, że „nie ma podstaw do wnioskowania o odwołanie wicepremiera Jacka Sasina”. Jak dodał, „nie będzie zmian na tym stanowisku”.

Lider PO mówił, że składając wniosek o odwołanie Sasina, klub KO daje jednocześnie szansę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i by zdymisjonował szefa resortu aktywów państwowych, zanim dojdzie do skutku sejmowa debata nad jego odwołaniem.

Przypomniał też deklarację wicepremiera Jacka Sasina, że sam poda się do dymisji, jeżeli wybory prezydenckie nie odbędą się w maju.

„Dzisiaj jest czas na polityczną odpowiedzialność” – podkreślił Borys Budka.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl