P. Mucha o „Koalicji Polskich Spraw”: Potrzebujemy współdziałania w polityce

Potrzebujemy współdziałania w polityce; prezydent otwiera się bardzo szeroko na rozmowę o najważniejszych polskich sprawach – powiedział w czwartek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, odnosząc się do ogłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę inicjatywy „Koalicja Polskich Spraw”.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy środowa zapowiedź Andrzeja Dudy dotycząca budowy „Koalicji Polskich Spraw” oznacza, że chce on konsultować ważne decyzje z politykami PSL, Kukiz’15 i Konfederacji. [czytaj więcej] Paweł Mucha podkreślił, że prezydent zawsze konsultuje swoje decyzje, które „wspierają rozwój Polski”.

Zwrócił uwagę, że mamy przed sobą wyzwania związane z polityką społeczną, gospodarczą, ale także kwestie związane z ochroną wartości.

„Mówiąc o współdziałaniu w sprawie rodziny, młodych, czy rozwoju inwestycji prezydent apeluje do samorządowców, do polityków, także do PSL i Konfederacji, żeby porozmawiać o tych sprawach, które są dla dobra Rzeczypospolitej najważniejsze” – podkreślił Paweł Mucha.

Pytany, czy to będą jednorazowe rozmowy, czy dłuższa współpraca, odparł, że „potrzeba nam zjednoczenia w załatwianiu najważniejszych interesów, co nie jest jednorazowym wyzwaniem”.

„To jest poważna propozycja, która jest właśnie związana z współdziałaniem, które będzie jednoczyło tę część obozu politycznego” – dodał.

Dopytywany, czy to jest oferta poszerzenia koalicji rządzącej, odparł, że to jest odwołanie do oczekiwań wyborców PSL i Konfederacji.

„Potrzebujemy współdziałania, potrzebujemy w polityce mniej złości. Pan prezydent mówi, że pod biało-czerwoną flagą jest miejsce dla wszystkich” – powiedział Paweł Mucha.

Dodał, że prezydent Andrzej Duda „otwiera się bardzo szeroko na rozmowę o najważniejszych polskich sprawach”.

Szef państwa polskiego zaapelował w środę do polityków podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, o spotkanie po wyborach 12 lipca i rozmowę o najistotniejszych sprawach. W środowym oświadczeniu powiedział, że w Polsce jest potrzeba spokojnej i stabilnej polityki oraz współdziałania na rzecz tworzenia rozwiązań, które będą pomagały m.in. rodzinom i gospodarce.

PAP

drukuj