fot. PAP/Albert Zawada

P. Lisiecki: Będziemy wskazywać na błędy Rafała Trzaskowskiego. Wielu Warszawiaków może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy w Warszawie

Będziemy wskazywać na błędy Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że wielu Warszawiaków, po jego pierwszej kadencji, może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy w Warszawie – mówił Paweł Lisiecki, burmistrz warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, wiceprzewodniczący stołecznych struktur PiS, w programie „Polski punkt widzenie” na antenie TV Trwam.

W kwietniu odbędą się wybory samorządowe. W stolicy kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, obecnym prezydentem Warszawy.

– Będziemy wskazywać na błędy Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że wielu Warszawiaków, po jego pierwszej kadencji, może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy w Warszawie – podkreślił wiceprzewodniczący stołecznych struktur PiS.

Ocenił, że jeżeli konkretne propozycje programowe pokarze się na tle błędów Rafała Trzaskowskiego i jego ignorancji wobec Warszawy, to jest szansa na przekonanie części elektoratu do tego, aby zagłosowała na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Lisiecki wskazał, że jednym z problemów życia w Warszawie jest brak dostępności mieszkań i ich wysokie ceny. Podkreślił, że polityka mieszkaniowa Warszawy powinna ulec zmianie.

– Władze Warszawy zastanawiają się nad likwidacją rodzinnych ogrodów działkowych. To byłaby kolejna rzecz, która uderzałaby w standard życia w stolicy. Władze miasta chcą dogęszczać na przykład centrum. To może powodować zwiększone zyski deweloperów kosztem ludzi, którzy chcieliby wynająć mieszkanie (…). Należałoby doprowadzić do sytuacji, w której starzy Warszawiacy mogliby wykupić mieszkania komunalne, w których mieszkają. Drugą kwestią jest budownictwo komunalne, szczególnie w centrum miasta, gdzie straszą tzw. pustostany (…) i tutaj miasto powinno dosyć mocno zadziałać – wskazał gość programu.

Paweł Lisiecki zaznaczył, że Warszawa powinna równać do stolic bardziej widocznych w Europie. Podkreślił również, że to miasto ma potencjał, aby być stolicą konkurującą.

Gość TV Trwam odniósł się także do hasła wyborczego Rafała Trzaskowskiego – „Po prostu Warszawa”.

– To puste słowa Rafała Trzaskowskiego. Mogę wymienić kilkadziesiąt rzeczy, których Rafał Trzaskowski nie zrobił, a obiecał. To wschodni odcinek obwodnicy Pragi (…). Kolejna rzecz – darmowy bilet dla uczniów szkół średnich, dotąd nierealizowany (…). Rafał Trzaskowski obiecał też milion drzew dla Warszawy. Na razie posadził niecałe 500 tysięcy – wskazał burmistrz warszawskiej dzielnicy Praga-Północ.

Dodał, że Rafał Trzaskowski traktuje Warszawę jako trampolinę do ogólnopolskiej kariery.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl