fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Gliński: Otwarte baseny, stoki i zewnętrzne boiska

Od 12 do 26 lutego zostają warunkowo otwarte baseny, stoki narciarskie i zewnętrzne boiska – poinformował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Nowe wytyczne związane z pandemią koronawirusa obowiązywać będą na razie przez dwa tygodnie.

„Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny” – wymienił Piotr Gliński.

„Decydujemy się na otwarcie basenów, ponieważ tam sytuacja z ewentualnym zagrożeniem wirusem jest mniej ryzykowna – choć oczywiście jest to ryzyko – niż w innych zamkniętych miejscach, gdzie uprawiany jest sport” – dodał wicepremier, apelując też o odpowiedzialność.

Dalej zamknięte pozostają siłownie, branża fitness i aquaparki.

„Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany” – zaznaczył Piotr Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zorganizowanej w piątek konferencji prasowej podkreślił też, że jest zbyt wcześnie na szerokie luzowanie obostrzeń epidemicznych.

„Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Niestety restauracje, siłownie fitness i część działalności gospodarczych określonych w odpowiednich PKD pozostaje zamknięta” – poinformował.

Decyzje będą obowiązywać warunkowo przez dwa tygodnie, od 12 lutego.

„Życzymy państwu, żebyście mogli korzystać z tego, co możemy w sposób odpowiedzialny otwierać. Musimy być wszyscy solidarni wspólnotowo” – podkreślił Piotr Gliński.

Z powodu pandemii koronawirusa zamknięte były na jakiś czas m.in. baseny, stoki narciarskie, zewnętrzne boiska. Były one dostępne tylko dla sportowców wyczynowych, przygotowujących się do rywalizacji w zawodach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl